Home
Aktualności
Działalność
Ogólnopolskie Spotkania
Linki
Kontakt
Ogólnopolskie Spotkania

Mam przyjemność zaprosić Państwa wraz z młodzieżą na XII Ogólnopolski Zjazd Młodych Miłośników Starych Miast. W tym roku gospodarzem zjazdu będą dwa miasta, które w bieżącym roku obchodzą 750-lecie lokacji, Kraków i Biecz. Ze względu na kumulację obchodów rocznicowych w miesiącu czerwcu, w porozumieniu z Zarządem Bractwa, postanowiliśmy wyjątkowo przenieść termin zjazdu na 23-26 czerwca. Bez zmian pozostaje natomiast skład delegacji: czworo przedstawicieli młodzieży (w tym troje do konkursu i jeden lider-przewodniczący) oraz opiekun. W załączeniu przesyłamy program zjazdu. W czasie spotkania przeprowadzony zostanie konkurs o lokacjach starych miast ze szczególnym uwzględnieniem lokacji Krakowa i Biecza. Chcielibyśmy w tym roku, obok zabytków i wystaw, położyć większy nacisk na poznanie kultury i życia codziennego w średniowiecznym mieście. Zgodnie z sugestiami uczestników z lat poprzednich zaproponujemy też więcej aktywnych form edukacyjnych.

Bardzo prosimy o wstępne zgłoszenie swojej organizacji na Zjazd do dnia 12 maja br. Zainteresowanym prześlemy formularze zgłoszeniowe i szczegóły organizacyjne.

Równocześnie dla omówienia spraw bieżących i kwestii związanych ze zjazdem zapraszamy Państwa w dniu 12 maja do Krakowa na jednodniową Radę Bractwa. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, abyśmy mogli indywidualnie przesłać informację o godzinie i miejscu spotkania. Prosimy o kontakt e-mailowy (e-mail: aldona.garbacz-klempka@wp.pl) lub telefoniczny (0 601 46 40 16).

Mając nadzieję, na liczne spotkanie członków Rady w Krakowie pozostaję z poważaniem

Starszy Bractwa Młodych Miłośników
Starych Miast
Aldona Garbacz-Klempka


Ogólnopolskie Spotkania Bractwa Młodych Miłośników Starych Miast odbywają się każdego roku w czasie wakacji. Zjazdom zawsze towarzyszą konkursy, zabawy edukacyjne, zwiedzanie wielu ciekawych obiektów i obrady Wielkiej Rady Bractwa.

Gospodarzami ogólnopolskich spotkań były już Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Łańcut, Przemyśl, Poznań, Gniezno oraz Wieliczka i trzykrotnie Kraków, a w roku ubiegłym Ziemia Kłodzka (galeria).

X OGÓLNOPOLSKI ZJAZD BRACTWA MŁODYCH MIŁOŚNIKÓW STARYCH MIAST CIESZYN 25 - 28. SIERPNIA 2005 r.

W tym roku swoją obecność zgłosiły 24 miasta z całej Polski.
X Zjazd był finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki

X Zjazd Bractwa Młodych Miłośników Starych Miast - Galeria

Dzień IDzień IIDzień IIIDzień IV